Svet-Stranek.cz
WILD BAND

Historie Wild Band:Osobní stránka na adrese: wild-band.freepage.cz

Historie Wild Band

Oficiální založení Wild Bandu se datuje k 22.8.1997, i když jako "povedená" partička jsme páchali různé nepřístojnosti už i dříve.
Nemá smysl tady rozepisovat, co všechno se onoho "osudného" srpna 97 na pálavských vršcích a v jejich okolí odehrávalo. Stejně by to slovy ani nešlo vyjádřit a i kdyby , tak by tomu asi nikdo nevěřil. Tohle prostě navždy zůstane pouze v myslích účastníků-zakladatelů , kteří si své vzpomínky občas oživí někde u pivka.
Ze všech možných aktivit, které jsme kdy dělali, nakonec zvítězil hokej, kterému se dodnes věnujeme.

Naprosto živě si vybavuju náš úplně první pronájem ledové plochy na zimním stadionu v Šumperku na začátku 90-tých let (myslím, že přesně to byl rok 1991), kdy se parta postpubertálních výrostků ze Zábřeha a Nemile sešla na vlakovém nádraží v Zábřehu a místní “drezínou” (Regionova tehdy ještě nejezdila) vyjela vstříc hokejovému dobrodružství. Nutno ještě podotknout, že to bylo noční dobrodružství, protože náš pronájem začínal až v 1 hodinu po půlnoci.
Šatnu jsme tehdy ani neměli a tak jsme se převlékali na střídačce . No, převlékali , vlastně pouze nazuli brusle a vzali svou “výstroj” -chrániče z koberce typu Jekor nebo z molitanu – vše domácí výroby a hokejky zn.Forward či Artis, ti drsnější jeli jen tak “na holo” pouze s hokejkou. Nevím, zda to co jsme tehdy v Šumperku předváděli byl hokej nebo ne, ale každopádně jsme se cítili přinejmenším jako hvězdy  klubů  NHL. Všechny nás to tak chytlo, že jsme to tu zimu ještě jednou zopakovali a následně ještě i několik dalších zim.

V roce 1995 se vše již rozběhlo na “ostro” v Uničově. Tehdejší vedení zimního stadionu nám vyšlo vstříc a dalo nám pravidelný termín a tak jsme jezdili ….               Každý doplňoval a sháněl  výstroj kde se dalo a ten kdo nic nesehnal, tak tomu to půjčil “dědula” na místním zimáku. Za zapůjčování výstroje (lokty,rukavice, kalhoty holeně) bral tehdy 50,-Kčs/tým - dnes už neuvěřitelné. Problém ovšem nastal, když před námi bylo více podobných pronájmů s rádoby hokejisty jako jsme byli my. To se pak dědulovi sešlo těch padesátikorun víc a vzhledem k tomu, že je průběžně poctivě zkapalňoval v místním baru, tak kolem desáté hodiny večerní už opravdu hrozilo reálné nebezpečí, že se dědula stihnul vykalit dříve než jsme dorazili na stadion. To potom ležel zamčený v “půjčovně” a nevěděl o sobě…. alespoň byla sranda.

1997 už jsme se považovali za regulérní hokejisty a tak bylo přece potřeba mít i opravdické dresy. V tu dobu tedy vzniklo i oficiální logo Wild Band, které vlastně přetrvalo v nezměněné podobě až dodnes. V novém, teď již skutečném hokejovém hávu s nápisem – „Tour de Bier „ na zádech jsme se hrdě týden co týden po večerech a nocích „šermovali“ se soupeři kterými nám byli naši kamarádi z Holba teamu.

To nás však již jako skutečné hokejisty po dvou sezónách přestalo naplňovat a proto bylo potřeba posunout se zase o něco dále.
A tak, možná ještě i trochu pod vlivem doznívajících oslav Naganského zlata a bronzových medailí ČR z MS ve Švýcarsku, jsme se v roce 1998 v Uničově přihlásili do nově vznikající soutěže VHS. (Vesnická Hokejová Soutěž). Začalo jít o body a o umístění … První sezóna nedopadla nijak valně a proto bylo nutné podniknout něco, co by nám zajistilo sehrání důstojnější role v příštím ročníku VHS.

Vznikl nápad uspořádat letní tréninkový kemp.
V létě 1999 jsme se tedy vydali na extraligový (vlastně už prvoligový – Dukla sestoupila po baráži se Znojmem) led do Jihlavy. Nebylo vůbec jednoduché organizačně tuto akci zajistit a proto patří velké díky všem, kteří se o to tehdy zasloužili. Popisovat průběh kempu v Jihlavě by vydalo na samostatnou knihu, takže pojmy jako „Passage“ či „Staří páni z Velkých Beranovic“ ponechám prozatím taky pouze v myslích zúčastněných.

Sezóna 1999/2000 ale bohužel také nepřinesla bůhvíjaké výsledkové terno.

A proto v létě 2000 opět Jihlava a opět plno nových zážitků….

Tým je před sezónou 2000/01 a v průběhu ní výrazně posilován o kvalitní hráče ze Šumperka. To je také jedním z důvodů stále se zlepšujícího umístění ve VHS. Jako vše, i tohle s sebou ale nese jisté negativum. Původní sestava dostává tím pádem logicky stále méně a méně času na ledě. To přináší stále větší rozepře uvnitř týmu, které vedou až k rozložení sestavy a v roce 2002 k odhlášení týmu ze soutěže.

Následuje krátké-jednosezónní (2002/03) ligové intermezzo na zimním stadionu v Šumperku. Organizačně tato soutěž sice značně pokulhávala za zavedenou VHS v Uničově, ale hráčská kvalita byla celkově nesporně vyšší, takže … jsme stavěli kužely (pozn. pro nezasvěcené -  stavět kužely znamená v naší hokejové hantýrce - nestačit na soupeře, který je slušně řečeno značně fyzicky i technicky vyspělejší).  

Přichází rozpad týmu a v následujících letech 2004 a 2005 největší útlum v historii klubu. Každý jezdí, takříkajíc na vlastní pěst. Někteří si hledají angažmá v jiných klubech a Wild Band tedy jako tým mizí na čas z hokejové scény.

Pozvednutí praporu Wild Bandu z prachu a bláta, jak to někteří nazýváme, přichází na jaře 2006, kdy se opět společně scházíme na ledě a účastníme se hokejového turnaje „Závěrečná sedma“ na zimním stadionu v Lanškrouně. Velmi příjemné prostředí prakticky nové haly B. Modrého, výtečná organizace a především výborný výsledek na turnaji (4.místo z 15-ti zúčastněných) v nás probouzí novou chuť hrát opět o body a o umístění jako Wild Band.

Doplníme tedy tým o posily z klubu Omar Zábřeh a přihlašujeme nás jako WBZ (Wild Band Zábřeh) do LHL (Lanškrounská Hokejová Liga). Hned v premiérové sezónně v LHL 2006/07 hrajeme překvapivě na čele tabulky a nakonec je z toho celkově nejlepší umístění v historii klubu.

Třetí místo z celkového počtu 23 účastníků soutěže je úspěch, který popohnal sestavu WBZ v nezměněné podobě i do sezóny 2007/08.
LHL vstupuje do svého čtvrtého ročníku a stále se rozrůstá o další kluby a nabývá i na herní kvalitě. V návaznosti na výše uvedené se mění i herní systém a LHL se dělí na tři výkonnostní ligy, mezi kterými se sestupuje a postupuje dle průběžných výsledků. WBZ hraje celou sezónu v 1.lize, ale na výborné výsledky z předešlého ročníku už nenavazuje a v závěru je z toho konečné 7. místo z 9. účastníků v 1.lize a 27 účastníků celkem.

I přes toto kvalitní umístění, a dobře fungující organizaci klubu má ale část hráčů rozdílné názory na složení sestavy pro další ročník a tak se tým rozděluje. Odstoupivší zakládají nový tým. Vedení WBZ stojí před úkolem doplnit sestavu na novou sezónu 2008/09. Jako velice nadějná se zpočátku jeví fůze s týmem Hoštejna, který měl v té době taktéž částečný problém s hráčskou základnou. Bohužel vedení Hoštejnského klubu se nakonec rozhodlo hrát v dalším ročníku bez naší spoluúčasti a bez našeho sponzora. Dá se říci, že na poslední chvíli a doslova na koleně je dávána dohromady nová sestava. Kádr nově složeného týmu však nemůže okamžitě dosáhnout herní kvality týmu z uplynulých dvou ročníků a proto WBZ žádá vedení LHL o zařazení do čtvrté-poslední výkonnostní ligy. Požadavku je vyhověno.

Sezóna 2008/09 by se dala rozdělit do dvou naprosto odlišných „poločasů“. První poločas - vítečné výsledky a kýžený postup ze čtvrté ligy do třetí. V nově složeném týmu zavládla herní pohoda a v šatně se dokonce začínalo spekulovat i o druhé lize. Vše klapalo velmi dobře a „nový“ Wild Band vyhrál sedm z devíti zápasů. Zdálo se že tým si povede nad očekávání dobře a medailové ambice ve třetí lize se nejevily zase až tak nereálně. Pak ale přišel poslední zápas „prvního poločasu“ a velmi smolná předvánoční prohra 0:1 s CRW.
Tato prohra jako by předznamenala výsledkovou mizérii „druhého poločasu“. Týmu se přestalo dařit a především první (později vlastně druhá) pětka se střelecky velmi trápila a to až do samotného konce sezóny. Lepším výsledkům nenapomohlo ani promíchání sestavy a pořadí nastupování jednotlivých formací. Tým ve „druhém poločase“ vyhrál pouze dvě z deseti utkání a o zápisy do střeleckých tabulek se v závěru sezóny starali především náhradníci. Celkově se sezóna nedala hodnotit jako příliš vydařená, ale hráčský kádr se stabilizoval a pokračuje v nezměněné podobě i do dalšího ročníku LHL.

 

 2009/10. V tomto ročníku LHL dochází opět k novému rozřazení týmů. Tentokrát ale pouze do tří výkonnostních lig namísto loňských čtyř. Náš tým je dle umístění v minulé sezóně zařazen do 2.ligy.

Bez nadsázky se dá říci, že se jedná o sezónu nepovedených posledních zápasů. I přesto, že si tým vedl v první části soutěže velice dobře a sahal dokonce po postupovém místě do první ligy, tak vzhledem k velké vyrovnanosti týmů z druhé ligy se prohrou v posledním zápase propadl až na páté místo. Prakticky naprosto totožná situace se opakovala i v závěru celé soutěže. Poslední zápas mohl znamenat následující :

Výhra nebo remíza = minimálně třetí místo. Výhra o dva a více gólů = stříbro. Prohra = pole poražených. Náš tým tento zápas nezvládl a spadl na konečné šesté místo druhé ligy a sedmnácté místo celkově. Pohár který byl tuto sezónu tak blízko jsme nezískali a sezóna skončila co se umístění týče neúspěchem. V základní sestavě proběhla po sezóně jedna změna - Kubu Horáka, který měl problémy s docházkou nahradí po vzájemné dohodě Petr Zapletal. Díky této změně dojde pravděpodobně i ke změnám ve složení jednotlivých formací.

 

2010/11. Wild Band startuje tento ročník opět ve druhé lize LHL…