Svet-Stranek.cz
WILD BAND

2008/09 Zápasy / výsledky / komentáře:Osobní stránka na adrese: wild-band.freepage.cz

2008/09 Zápasy / výsledky / komentáře

LHL

Hodnocení sezóny 2008/09

Letošní sezóna by se dala rozdělit do dvou naprosto odlišných „poločasů“.
První poločas - vítečné výsledky a kýžený postup ze čtvrté ligy do třetí. V nově složeném týmu zavládla herní pohoda a v šatně se dokonce začínalo spekulovat i o druhé lize. Vše klapalo velmi dobře a „nový“ Wild Band vyhrál sedm z devíti zápasů. Zdálo se že tým si povede nad očekávání dobře a medailové ambice ve třetí lize se nejevily zase až tak nereálně. Pak ale přišel poslední zápas „prvního poločasu“ a velmi smolná předvánoční prohra 0:1 s CRW.
Tato prohra jako by předznamenala výsledkovou mizérii „druhého poločasu“. Týmu se přestalo dařit a především první (později vlastně druhá) pětka se střelecky velmi trápila a to až do samotného konce sezóny. Lepším výsledkům nenapomohlo ani promíchání sestavy a pořadí nastupování jednotlivých formací. Tým ve „druhém poločase“ vyhrál pouze dvě z deseti utkání a o zápisy do střeleckých tabulek se v závěru sezóny starali především náhradníci.
Celkově se sezóna nedá hodnotit jako příliš vydařená, ale zdá se že hráčský kádr se stabilizoval a bude pokračovat v nezměněné podobě i do dalšího ročníku LHL 2009/10.
Otázkou ovšem nadále zůstává jaké složení budou mít v následující sezóně jednotlivé formace.
V zájmu utužení týmového ducha a zlepšení fyzické kondice chystáme pro začátek příští sezóny ve spolupráci se sponzorem drobné překvapení! (více na závěrečné ;-)

Statistiky týmu + zajímavá čísla

Vítěz kanadského bodování a nejlepší nahrávač: Marek Kocian (24 bodů - 9 gólů a 15 asistencí)
Nejlepší střelec : Libor Sváda (13 gólů)
Nejlepší gólman : Miroslav Müller (průměr 1,64 gólů na zápas)
Nejužitečnější hráč : Petr Zapletal (zvolen 3x z osmi odehraných zápasů)

Bylo odehráno celkem 33 zápasů (započteny pouze zápasy, kdy nastoupil celý team)
7 přípravných zápasů (před začátkem LHL)
7 přátelských zápasů (v průběhu sezóny)
19 zápasů LHL se skóre 52:40 (z toho 1.část 25:9 ; 2.část 13:13; 3.část 14:18)
Z 19-ti zápasů LHL bylo 9 výher, 1 remíza, 9 proher
Průměr vstřelených gólů na zápas je 2,74.
Průměr obdržených gólů na zápas je 2,11.
Nejvíce branek (21) jsme nastříleli v průběhu druhých třetin.
Naopak nejvíce branek (19) jsme obdrželi v průběhu třetích třetin.
Absolutně nejlepší v sezóně byly druhé třetiny v první části LHL, kdy jsme v šesti zápasech měli skóre 10:1
Nejhorší v sezóně byly naopak třetí třetiny ve třetí části LHL, kdy jsme v šesti zápasech měli skóre 2:11

Všechny zápasy LHL v sezóně (tedy 19) odehrálo celkem pět hráčů (Kocian, Bartoň C.,Bartoň D., Jarmar, Daněk)
Alespoň jeden zápas LHL v letošní sezóně odehrálo za náš tým celkem 13 hráčů a 4 gólmani

Třetiny: 0:1; 0:0; 1:2
Ostatní zápasy 3.ligy_3.části: OEZ Letohrad - Forez 4:2; Snakes D.Dobrouč - Customs RW 6:0; Žichlínek - volno

16.3.2009 pondělí 19:45 OEZ Letohrad 3:4
1.třetina – čas 00:58 – stav 0:1.
Úvod zápasu tedy velmi obehraná a už vcelku i trapná písnička, kterou ani nemá cenu komentovat.
Pokud ale pomineme „standartní“ začátek, tak úvodní třetina se nám herně opravdu velmi vydařila a byli jsme jasně lepším týmem. Měli jsme šance a podařilo se nám vyrovnat. Bohužel celý tým již od poloviny sezóny trápí naprosto žalostná koncovka a i proto jsme po sporadické šanci soupeře opět prohrávali. Tentokrát ale bylo z celého týmu cítit odhodlání i vůle tu nepříznivou situaci zvrátit, Nechyběla bojovnost, zápal do hry. To vše přispělo k tomu , že se nám ve druhé třetině během jedné minuty podařil obrat z 1:2 na 3:2. Druhá a třetí třetina už nebyla z naší strany herně tak vydařená a hodně se hrálo ve středním pásmu. Bohužel Štěstí bylo včera šestým hráčem soupeře a výrazně mu dopomohlo ke konečnému vítězství. Nejprve soupeř šťastným gólem pod ležícím hráčem a ležícím brankářem prostrčil kotouč do branky a vyrovnal. No a když už se zdálo, že zápas dospěje ke konci s remízou, kterou by jsme si za včerejší výkon rozhodně zasloužili, přišla krutá tečka! Po soupeřově nahození do našeho obraného pásma podél mantinelu se puk, snad díky nějaké nerovnosti ledové plochy či mantinelu, nečekaně a pro nás velmi nešťastně odráží před naši branku, kde trefuje přímo hokejku překvapeného soupeře. Puk vylétá nahoru, padá na rameno brankaře a z něho do naší branky - třetí třetina a na informační tabuli svítí čas 19:11. Ve zbývajících 49 vteřinách jsme již nepříznivý výsledek zvrátit nedokázali.
I přes prohru si ale tým za předvedený výkon zaslouží pochvalu. Myslím, že tentokrát opravdu všichni hráči na ledě nechali všechno!

Nejlepším hráčem tohoto utkání byl zvolen Martin Jílek
Góly:13. Horák, 27. Kocian, 27. Jílek
Třetiny: 1:2; 2:1; 0:1
Ostatní zápasy 3.ligy_3.části: Customs - Cyklo 3:4; Žichlínek - Snakes 0:6; Forez - volno

10.3.2009 úterý 19:45 Forez 5:3
Našeho dalšího soupeře předcházela nevalná pověst příliš tvrdě a zákeřně hrajícího týmu. Musíme zde ale uvést, že zápas proti nám byl naprosto korektní, v rámci pravidel LHL a slušnosti. Paradoxně jsme v tomto zápase měli více vyloučených hráčů my.
Zápas jsme, jako již tradičně, načali obdrženou brankou v probíhající šesté minutě utkání. Hra se přelévala ze strany na stranu a nedá se jednoznačně říci, že by měl jeden z týmů jasnou převahu. Ve druhé třetině náš tým však podal velmi dobrý výkon a zápas gólově rozhodl. V poslední třetině jsme ale opět , snad díky nervozitě a obavy z toho, že by jsme mohli o vítězství přijít, sklouzli k nekompaktní hře. Sestava byla rozhozená vyloučeními a i to dopomohlo soupeři k tomu , že nás začal dostávat pod tlak a dvěma góly zkorigoval výsledek. Jen díky vynikajícímu výkonu gólmana , který odchytal svůj jednoznačně nejlepší zápas sezóny, jsme v závěrečné třetině neobdrželi více branek a vyhráli.Svými zákroky z říše snů přiváděl soupeře doslova k zoufalství. Zápas se také velmi vydařil Petru Zapletalovi, který svými čtyřmi zásahy rozhodl utkání.

Nejlepšími hráči tohoto utkání byli zvoleni Miroslav Müller a Petr Zapletal
Vzhledem k vyjímečným výkonům byli tentokrát zvoleni dva hráči.
Góly:11., 29., 39. a 51. Zapletal, 40. Michalčák
Třetiny: 1:1; 3:0; 1:2
Ostatní zápasy 3.ligy_3.části: Cyklo - Žichlínek 2:0; OEZ - Customs 0:2; Snakes - volno

2.3.-8.3.2009 - Wild Band Zábřeh - volno
Ostatní zápasy 3.ligy_3.části:Customs - Forez 0:2; Žichlínek - OEZ 1:4; Snakes - Cyklo 5:3

23.2.2009 pondělí 19:45 Custom Red Wings Králíky 2:3
Ani třetí zápas třetí části nám nepřinesl kýžený plný bodový zisk. Hra jako taková byla z naší strany dobrá. Vstřelili jsme první branku a soupeře jsme přehrávali. Bohužel jsme ale nedokázali z naší herní převahy vytěžit více gólů , což je náš problém již posledních osm zápasů, ve kterých jsme dokázali vstřelit pouze 10 branek a pouze jednou naplno bodovat! Přišel tedy zákonitě trest a soupeř po hrubé idividuální chybě v naší obraně vyrovnal. Následně se hra opět vyvíjela podle podobného scénáře, my jsme hráli a soupeř pouze nastřeloval puky do našeho obraného pásma od modré čáry. Třetí třetina, naše přesilová hra a inkasovaná branka …. no comment !
I přes velmi dobrý výkon našeho gólmana jsme inkasovali ještě třetí branku v oslabení. Tým se nevzdal a bojoval, protože minimálně remízu by si za výkon v tomto zápase rozhodně zasloužil. Podařilo se nám ještě zkorigovat výsledek druhým gólem, ale závěr zápasu soupeř zvládl skvěle takticky a nekompromisním vyhazováním kotoučů na zakázaná uvolnění nás již v posledních minutách k ničemu nepustil.

Nejlepším hráčem tohoto utkání byl zvolen Lubomír Daněk.
Góly: 7. Majstšín, 55. Zapletal
Třetiny: 1:1; 0:0; 1:2
Ostatní zápasy 3.ligy_3.části:OEZ - Snakes 4-2; Forez - Žichlínek: odloženo; Cyklo - volno

15.2.2009 neděle 17:00 Žichlínek 3:3
Jistý nepatrný pokrok vpřed? Snad takhle by se dalo hodnotit utkání proti Žichlínku. Je to soupeř proti kterému se nám tradičně velmi dařilo a v historii LHL jsme s ním ještě ani jednou neprohráli.
Po dlouhých šesti zápasech jsme se konečně radovali ze vstřelení prvního gólu v zápase dříve než soupeř. I další vývoj zápasu nasvědčoval tomu, že bychom s Žichlínkem neměli prohrát. Ještě na začátku třetí třetiny jsme vedli 3:0 a vše bylo na dobré cestě k vítězství. Především „nově“ složená první pětka, oživená navíc v útoku náhradníkem P.Zapletalem předváděla bojovný hokej . Rozhodčí ovšem ve třetí třetině vzal otěže zápasu do svých rukou a četnými vyloučeními naprosto zlikvidoval z naší strany pohodovou cestu za vítězstvím. Ve třetí třetině se hrálo snad jen 6 minut v pěti lidech na obou stranách. Soupeře jakoby přesilovky „nakoply“ k lepšímu výkonu a v průběhu deseti minut vyrovnal na 3:3.
Ostatní šance již zůstaly neproměněny na obou stranách a tak zápas skončil pro nás první remízou v letošní sezóně. Jen na rozhodčího ale vše svádět nemůžeme a za stavu 3:0 jsme měli hrát ze zajištěné obrany. Druhá pětka si opět musí sáhnout do svědomí, protože inkasovala třetí –vyrovnávací branku opět v přesilové hře. NEPŘÍPUSTNÉ !!! Každý jednotlivec musí začít u sebe a připravit se na další zápas tak, aby se podobná situace neopakovala.

Nejlepším hráčem tohoto utkání byl zvolen Petr Zapletal.
Góly:19. Majstršín, 22. Zapletal, 41. Kocian
Třetiny: 2:0; 1:0; 0:3
Ostatní zápasy 3.ligy_3.části:Snakes - Forez 1:2; Cyklo - OEZ 2:3, Customs - volno

8.2.2009 neděle 17:00 Snakes Dolní Dobrouč 0:2
Před prvním zápasem třetí části jsme s ohledem na předešlé špatné výsledky provedli změny v sestavě a pořadí nastupování jednotlivých formací na led. Přesněji tedy - první útok Kocian-Bartoň C.-Sváda se posunul do druhé formace před obrannou dvojici Jarmar-Bartoň D. Zahajovací pětice tedy byla ve složení Jílek-Horák-Majstršín a Kovář-Daněk.
Za vydatného povzbuzování Wild Band fan-clubu a našeho sponzora začal zápas od kterého jsme si všichni slibovali přerušení série špatných výsledků. Dílčím úspěchem bylo první střídání, první pětiminutovka a potažmo i celá první třetina bez inkasované branky. Po předchozích pěti zápasech, kdy jsme vždy inkasovali v první pětiminutovce se zdálo, že výše uvedené změny týmu prospěly a je na dobré cestě k úspěchu. Rozhodně bylo velmi příjemné uhrát první třetinu bez obdržené branky. Po přestávce ale bohužel přišlo kruté procitnutí – první střídání a … 0:1. To, co jsme tedy zvládli v první třetině se nám v úvodu té druhé opět nepodařilo. Na všechny jako by znovu padla tlustá deka. Nervozita v zakončení, chybějící finální přihrávka a především absolutní střelecká impotence předurčila trápení dalších minut. Hra jako taková nebyla až tak úplně špatná a především na první formaci bylo vidět, že jí změna prospěla a dvě nastřelené tyče jsou toho jasným důkazem. Nechyběla ani bojovnost. Chybělo ovšem to podstatné – GÓLY a taky možná i trochu štěstí! Jak ale známo, bez gólů se vyhrávat nedá a tak po druhé inkasované brance jsme opět prohráli aniž by jsme vstřelili jediný gól. Ještě dva, případně tři zápasy necháme sestavu v jejím současném pozměněném stavu, aby měla čas se trochu sehrát. Pokud se ale výsledky nedostaví, bude nutné provést další změny a výrazněji promíchat i složení jednotlivých útoků tak, abychom našli optimalní sestavu, která bude opět podávat lepší výsledky.

Nejlepším hráčem tohoto utkání byl zvolen Martin Jílek.
Góly: - - -
Třetiny: 0:0; 0:1; 0:1
Ostatní zápasy 3.ligy_3.části:Forez - Cyklo team 6:4; Customs RW - Žichlínek 7:3; OEZ Letohrad - volno

2.ČÁST
Hodnocení druhé části LHL :
Jako na houpačce probíhala pro náš tým druhá část letošního ročníku LHL. Ještě před posledními dvěma zápasy druhé části jsme byli na postupové pozici do druhé ligy, následně jsme se ale svými dvěma prohrami dostali až na hranici sestupu zpět do čtvrté ligy. Vše se tedy rozhodovalo až v zápase, ve kterém jsme ani nevyjeli na ledovou plochu (Ostrov : Custom Red Wings). Nám nezbývalo, než fandit Rudým křídlům, aby ve zmiňovaném zápase získali alespoň jeden bod a zajistili nám tím jistotu setrvání ve třetí lize i pro závěrečnou část. Dobrá věc se podařila a Wings vyhráli 2:0. Třetí ligu jsme tedy, i když ne zcela vlastní zásluhou , udrželi a splnili tím náš stanovený cíl. Pro závěrečnou část už konzultujeme různé možnosti, jak vylepšit momentální slabší herní období. Ve třetí části musíme hlavně zlepšit hru v defenzivě především v úvodech utkání a výrazně zvýšit produktivitu!!! Cílem je opět udržení 3.ligy pro následující ročník soutěže.

20.1.2009 úterý 21:15 Snakes Dolní Dobrouč 0:3