Svet-Stranek.cz
WILD BAND

2010/11 Zápasy / výsledky / komentáře:Osobní stránka na adrese: wild-band.freepage.cz

2010/11 Zápasy / výsledky / komentáře

PŘÍŠTÍ ZÁPAS

KONEC SEZÓNY

VÝSLEDKY A KOMENTÁŘE LHL

Týmové statistiky
Vítěz kanadského bodování: Petr Zapletal (32 bodů - 20 gólů a 12 asistencí) – ovládl zároveň i statistiku nejlepší střelec a nejlepší nahrávač. Vedení v týmových statistikách se ujal ve čtvrtém zápase první části a pak už před sebe nikoho nepustil a suveréně zvítězil. To jen dokazuje , jak významnou posilou našeho týmu je.
20 gólů - tohoto výsledku dosáhl v 19-ti zápasech a poměrem 1,05 vstřelené branky na zápas překonal letitý rekord WB ze sezóny 2007/08 který držel Aleš Horák (1,0 => 19gólů v 19-ti zápasech). Pro zajímavost - většího počtu branek v jedné sezóně (22) se podařilo v historii Wild Bandu (míněno v LHL) vstřelit pouze Jiřímu Oklešťkovi v sezóně 2006/07 - na úctyhodných 22 gólů tehdy ale "Dědek" potřeboval 23 zápasů.

Nejlepší gólman : Jan Mrázek (průměr 1,33 gólů na zápas – 3 zápasy) Tato statistika je ale částečně ovlivněna počtem odchytaných zápasů, takže pokud převezmeme systém hodnocení LHL (jsou hodnoceni pouze gólmani, kteří odchytali alespoň 10 zápasů) tak je vítězem Miroslav Müller (průměr 2,44 gólů na zápas – 16zápasů)

Nejužitečnější hráč : letos nebyl volen

Bylo odehráno celkem 30 zápasů (započteny pouze zápasy, kdy nastoupil celý tým) - oproti loňské sezóně je to o 3 více
7 přípravných zápasů (před začátkem LHL) - vloni 4
3 přátelské zápasy (v průběhu sezóny) – stejně jako vloni
20 zápasů LHL se skóre 72:49 (z toho 1.část 37:27 ; 2.část 35:22)
Z 20-ti zápasů LHL bylo 13 výher, 1 remíza, 6 proher
Průměr vstřelených gólů na zápas LHL je 3,6 (vloni 3,4).
Průměr obdržených gólů na zápas LHL je 2,5 (vloni 2,9).

Všechny zápasy LHL (tedy 20) odehrál v letošní sezóně, stejně jako vloni pouze jeden hráč (Bartoň D.) který tím napodobil svého bratra z předchozí sezóny.

Tým odehrál pouhé dva zápasy v základní sestavě! Pro zbytek zápasů byl doplňován spolehlivými náhradníky. Za zmínku stojí jistě největší „jezdič“ Zdenek Horňák, který odehrál jako náhradník plných 14 zápasů!
Alespoň jeden zápas LHL v letošní sezóně odehrálo za náš tým celkem 17 hráčů a 3 gólmani.

V "naší" 2.lize LHL padlo za celou sezónu 389 gólů (v první lize 526 a ve třetí 337).
Nejlepší útok 2.ligy :
1.část - tým CRW Králíky - 43 vstřelených gólů (WBZ 37)
2.část - tým CRW Králíky - 64 vstřelených gólů – z toho 29 gólů 1 hráč (WBZ 35)

Nejlepší obrana 2.ligy :
1.část - tým OMB Letohrad + Cyklo team Lanškroun - 22 obdržených gólů (WBZ 38)
2.část - tým Wild Band Zábřeh - 22 obdržených gólů

-----

Na úvod závěrečného hodnocení letošní sezóny si dovolím podobně jako vloni popsat situaci našeho týmu před posledním zápasem a připojím i zápasový komentář.
V podstatě je to velmi podobné s loňskou sezónou. Opět můžeme získat medailové umístění a opět to máme ve svých rukách. Výhra, nebo remíza znamená stříbrnou příčku, porážka znamená čekat na výsledek zápasu Flyers Česká Třebová vs. Snakes Dolní Dobrouč, kde jakýkoliv bodový zisk (výhra/remíza) SDD pro nás znamená třetí příčku ve druhé lize. Jednoznačným favoritem tohoto utkání jsou ovšem letci z České Třebové. Odtud se tedy pomoc očekávat nedá a pokud nechceme skončit na čtvrtém místě - je to na nás – musíme bodovat.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU WBZ:CRW
V našem posledním zápase LHL 2011 nastupujeme proti Customs Red Wings (CRW). Celníci jsou letos ve druhé části LHL jasným lídrem 2.ligy a již s předstihem si zajistili prvenství v letošním ročníku. V podstatě jim tedy již o nic nepůjde. Jejich bilance ve druhé části , kdy z 9 zápasů slavili 9 výher však hovoří za vše a je jasné, že jednoduchý soupeř to v žádném případě nebude. Náš vzájemný duel v první části letošního ročníku skončil pro WBZ ne příliš povzbudivým výsledkem 3:7. Je tedy co napravovat.
Ještě mě teď napadá jedna podobnost s loňským „rozhodujícím“ duelem. Ani tentokrát nenastoupí k zápasu kapitán týmu. Omluvenky na tento zápas jsou celkem 3. : namísto Libora Svády, Martina Jílka a Jirky Majstršína nastoupí náhradníci Jirka Drtil, Zdeněk Horňák a Radek Ptáček.
Při rozbruslení vypadají všichni hráči našeho týmu odhodlaně. Po očku však každý pokukuje na polovinu soupeře a přemýšlí co čekat od dnešního duelu. Mimo to ještě Zdenda Horňák probouzí Miru Müllera dvěma ranami do hlavy , což se v konečném účtování ukazuje jako rozhodující faktor zápasu. Ještě dolaďujeme složení jednotlivých formací a už se na ledě objevuje i arbitr dnešního zápasu a chystá se zahájit hru.
1.třetina začala.
Oba soupeři začínají opatrněji a je vidět, že nikdo nechce udělat chybu. Především našemu týmu jde o hodně. Hra se jeví vyrovnaná a postupně nabírá na tempu. Několik šancí na obou stranách likvidují gólmani. Nutno ale objektivně podotknout, že šance „Celníků“ jsou o poznání nebezpečnější. Přichází desátá minuta zápasu a jednoznačně nejlepší hráč CRW s číslem 14 vybrusluje zpoza naší branky mezi kruhy a nechytatelně vymítá pravou šibenici –0:1. Nevadí, tak nějak cítíme, že - jsou hratelní. Snažíme se hrát dopředu stále aktivně a naše snaha přináší ovoce a po pěkné akci celé první formace dává Petr Zapletal svůj první gól dnešního večera – 1:1. Velkou radost na naší střídačce však o necelé tři minuty později střídá zklamání, když se puku zmocnil opět hráč CRW s číslem 14 a 23 vteřin před první sirénou vrací celníky do sedla - 1:2. Škoda, to jsme měli udržet. Na střídačce ale i přesto vládne bojovný duch a padá rozhodnutí nasadit na nejlepšího a nejnebezpečnějšího hráče soupeře osobní hlídače – určeni jsou Petr Zapletal v první formaci a Dalibor Bartoň ve druhé. Jinak to prostě nepůjde , když bude čtrnáctka u puku bude u nás v obraně vyhlášen stav nejvyššího ohrožení.
2.třetina
Druhá třetina začíná ve znatelně větším tempu než ta první a hned ve druhé minutě při svém prvním střídání v této části vlétne z pravé strany Dalibor jako raketa do pásma soupeře a na dvakrát překonává hostujícího gólmana. Velice pěkná individuální akce – 2:2. Hra se přelévá ze strany na stranu a „Rudá křídla“ velice nebezpečně hrozí při každém svém útoku. Co ale neuhrajeme v poli to má dnes skvěle chytající - probuzený Mira. Pomalu se blíží polovina utkání a zodpovědnost na sebe bere vítěz letošního kanadského bodování našeho týmu Petr a zvyšuje na 3:2. Obrat skóre nás nabudí a hned v následném střídání dokončí černou minutu Kralických Zdenda , který zvyšuje na 4:2. Celnická Čtrnáctka se ve druhé třetině neprosadila, takže zvolená taktika se jeví jako správná. O přestávce je na střídačce rušno, všichni se chválíme navzájem a povzbuzujeme se – jen tak dál – začínáme pomalu věřit, ale konec je přece jen ještě hodně daleko a nikdo to nechce zakřiknout. Čeká nás poslední třetina letošní sezóny , tak do toho dáme všechno!
3.třetina
V úvodu třetí třetiny jsou nálety Rudých křídel stále nebezpečnější a mnohdy se nám nedaří vyhodit puk z pásma, čímž se dostáváme zbytečně pod tlak. Snažíme se kouskovat hru zakázaným uvolněním a vyvést tím soupeře z tempa a vymanit se z tlaku. Jelikož soupeř ve své útočné snaze více otevřel zadní vrátka, daří se nám lépe vklouznout na jeho zahrádku. Dvě naše vyloženě gólové šance končí mimo branku nebo u gólmana a podle hesla nedáš – dostaneš vzápětí inkasujeme - 4:3. Právě běží osmá minuta třetí třetiny - bojujeme dál. Tlak hostí pomalu ochabuje a my se prosazujeme v útočném pásmu stále častěji. Jeden ze svých samostatných nájezdů Petr chladnokrevně proměňuje a završuje tím svůj dnešní hattrick a nám tím dává více klidu pro posledních 6 minut – 5:3. Právě běží šestnáctá minuta třetí třetiny a po pravém křídle k nám proniká útočící hráč. Petr zatahuje za ruční brzdu a za cenu faulu zastavuje nadějnou šanci červenobílích. Střelec dnešního večera si odjíždí odpykat svůj dvouminutový trest a zbytek týmu mobilizuje všechny zbytky sil na ubránění oslabení. To se nám zpočátku daří, ale bohužel 8 vteřin před vypršením Petrova trestu nekompromisně zakončuje hvězda soupeře (č.14) a také tím završuje svůj hattrick 5:4. Do konce zbývá minuta a třicet vteřin. Je to tak blízko! Soupeř cítí šanci vyrovnat a vrhne všechny síly do útoku a nám se tím pádem znovu odkrývá jeho polovina kluziště. Vyrážíme do rychlých protiútoků a snažíme se držet kotouč co nejdále od naší klece. 10 – 9 – 8 ….. 3 – 2 – 1 JSME VICEMISTŘI 2.ligy pro ročník 2010/11. Zvládli jsme to! Jako by tomu snad ani nikdo z nás ještě neuvěřil. Sedíme na střídačce, snažíme se popadnout dech a dopíjíme Jariho výtečnou slivovici. Ani se nám nechce vstát. Rolba už dávno krouží po stadionu a upravuje led pro další zápas, když se zvedáme a přešťastni odcházíme do šaten. Ještě nezbytné vítězné foto – grupáč a všichni sborově na pivo/kofolu do místní restaurace.
Nutno také pochválit rozhodčího dnešního utkání, který řídil utkání naprosto bezchybně a nestraně.

Hodnocení sezóny 2010/11
Oproti loňskému roku se mi tedy hodnotí sezóna o poznání lépe.I přesto, že se v průběhu sezóny hledalo optimální složení jednotlivých formací, a proběhlo hned několik změn, tak se všichni hráči snažili odvádět maximum pro tým. Nakonec se snad podařilo najít to správné složení, což se ale naplno ukáže až v příští sezóně. Ta letošní ovšem dopadla nad očekávání dobře a stříbrná tečka je toho jasným důkazem
Tímto tedy chceme ještě jednou poděkovat VŠEM hráčům kteří v letošní sezóně za Wild Band v LHL nastoupili!

Základní sestava našeho týmu postoupí v nezměněné podobě do dalšího ročníku 2011/12.
Pár změn proběhne mezi náhradníky. O změnách Vás budeme na našem webu průběžně informovat .

29.3. (úterý) v 18:30 LHL WBZ - Customs Red Wings Králíky 5:4
Góly WBZ: 3x Zapletal P., Bartoň D. , Horňák Z.

15.2. (úterý) ve 21:30 LHL WBZ - PC Králíky 3:0
Góly WBZ: Sváda L., Bartoň D., Kocian M.

6.2. (neděle) ve 21:00 LHL WBZ - Tatenice 0:3
Góly WBZ: bez gólu

24.1. (pondělí) v 19:45 LHL WBZ - Yellow Sharks 3:1
Góly WBZ: Compel R., Bartoň C., Zapletal P.

13.1.(čtvrtek) v 21:00 LHLWBZ-Format Verměřovice 5:1
Góly WBZ: Sváda L. 2x, Zapletal P. 2x, Compel R.

6.1. (čtvrtek) ve 21:00 LHL WBZ - Cyklo team Lanškroun 2:3
Góly WBZ: Majstršín J., Zapletal P.

Hodnocení první části LHL 2010/11
Skončila nám první část letošní LHL a je tedy čas na krátké hodnocení.
Po deseti odehraných zápasech má náš tým bilanci 6 výher, 4 prohry a umístil se na průběžném čtvrtém místě se skóre 37:27.
Druhá liga ve které hrajeme se letos (stejně jako vloni) jeví velice vyrovnanou, bodové rozdíly jsou minimální a prakticky každý tým má šanci na konečné medailové umístění. Po první části dělily prvního s šestým pouhé dva body.
Ve srovnání s první polovinou loňské sezóny (2009/10) je naše výchozí postavení pro druhou část podobné. Vloni jsme skončili průběžně pátí s bilancí 5 výher, 5 proher a skóre 39:38.
Velice významnou posilou našeho týmu je jednoznačně Petr Zapletal, který bodoval v devíti z deseti zápasů a s 19-ti body (9+10) je jasným lídrem kanadského bodování teamu.
Dalším positivem je, že všichni stěžejní náhradníci stihli v první části odehrát potřebné zápasy k tomu, aby mohli zasáhnout i do dalších bojů. Pro druhou část máme tedy k dispozici celkem 15 kvalitních hráčů a s případným doplňováním sestavy snad nebude problém.
Vzhledem k velké vyrovnanosti týmů 2.ligy bude v závěrečném účtování rozhodovat každý zápas/bod a dost možná i každý vstřelený či inkasovaný gól. Pevně věříme, že tentokrát mnohem lépe zvládneme závěr sezóny a podaří se nám tak vylepšit umístění z té uplynulé, kdy jsme skončili na šestém místě.

28.12. (úterý) v 18:15 LHL WBZ - AHK Jedlí4:3
Góly WBZ: Majstršín J., Zapletal P., Sváda L., Ptáček R.

20.12. (pondělí) v 19:45 LHL WBZ -Yellow Sharks 6:3
Góly WBZ: Bartoň C. 2x, Majstršín J. 2x, Kocian M., Zapletal P.

7.12. (úterý) ve 20:00 LHL WBZ - Customs Red Wings 3:7
Góly WBZ: Zapletal P. 2x , Drtil J.

23.11. (úterý) ve 21:30 LHLWBZ - Greenhorns 7:0
Góly WBZ: Sváda L. 4x, Zapletal P. , Majstršín J., Drtil J.