Svet-Stranek.cz
WILD BAND

2013/14 Zápasy / výsledky / komentáře:Osobní stránka na adrese: wild-band.freepage.cz

2013/14 Zápasy / výsledky / komentáře

Sezóna skončila !
HODNOCENÍ SEZÓNY 2013/14
Jako již tradičně, tímto krátké hodnocení letošní sezóny:

Všechny týmové statistiky v letošní sezóně ovládl Petr Zapletal.

Vítěz kanadského bodování: Petr Zapletal 20 bodů

Nejlepší střelec : Petr Zapletal 10 gólů

Nejlepší nahrávač : Petr Zapletal 10 asistencí

Bylo odehráno celkem 19 zápasů (započteny pouze zápasy,

kdy nastoupil celý tým) - tedy o 2 méně než v loňské sezóně.

což znamená 3.místo ze 4

Průměr vstřelených gólů na zápas LHL je 3,94.

Paradoxně je to s ohledem na špatné celkové umístění třetí nejlepší průměr

za celou dobu co WBZ působí v LHL

(sezóna 2006/07  5,13  a sezóna 2011/12  4,06)

Letos byl překonán loňský rekord v počtu gólmanů (6), kteří za náš tým

nastoupili - letos jich bylo 7 v 18-ti zápasech !!!

Pozitivní na tom je ale to, že jsme mezi nimi našli Milana Hegra, který se v

závěru sezóny stal naší brankářskou oporou a je zároveň i dobrým příslibem

pro nadcházející sezónu.

Dalším rekordem, který jsme překonali je počet hráčů kteří za náš tým

nastoupili v jedné sezóně alespoň k jednomu zápasu .

Loňských 21 jsme "vytáhli" na 22.

Ač jsme měli na soupisce pro uplynulou sezónu pouze 20 hráčů, tak i díky

novému pravidlu "hostující hráč" se podařilo to, že do všech zápasů nastoupil

náš tým s 10-ti hráči v poli. Za to patří velké poděkování především

manažerovi týmu Daliborovi Bartoňovi. DÍKY !

Góly WBZ : M.Kocian, D.Bartoň, M.Jílek
23.3.2014 - WBZ - Rafani Dolní Čermná 3:2  (LHL)
Góly WBZ : 2x P.Zapletal, M.Kocian

10.3.2014 - WBZ - Buldoci Česká Třebová 11:2  (LHL)
Góly WBZ : 3x A.Michalčák, 2x J.Okleštěk, 2x L.Daněk, 2x D.Bartoň, C.Bartoň, M.Kocian

2.3.2014 - WBZ - Snakes Dolní Dobrouč 5:4 (LHL)
Góly WBZ : 2x P.Zapletal, L.Daněk, L.Sváda, D.Bartoň
Komentář :

Zápas o prales pralesa, aneb kdopak bude hrát mátovou ligu.

Na tento zápas roku se celý tým náležitě připravil, nikdo nepodcenilpřípravu a všichni byli 100% koncentrovaní….chachacha, tohle není extraliga,ale hranice mezi kvasnicovou a mátovou ligou (čti 9tou a 10tou ligou)! Takžepolovina týmu v šatně působí ospalým dojmem, jeden obránce ještě není zcela střízlivýa jen pohled na rituál mu značně přitěžuje a někteří se vytahují, že vše užvystříleli ráno v posteli a proto v zápase asi gól nedají. V šatně je veselojako vždy, to že se bude hrát o pralesní ligu je každému jedno. Hlavně že jesranda.

Rozbruslení je spíše vlažnějšího rázu, někteří raději ani nebruslí,spíše jen tak poposedávají a vyčkávají na úvodní buly.

Zápas začíná z vlažna z obou stran. Jde spíše o nastřelování puků zvětší vzdálenosti, rozchytávání gólmanů, žádná vážnější akcička se nekoná. Hraprobíhá většinu času ve středním pásmu, první vážnější akce se rodí až kolem10té minuty utkání. Nikdo nemá v utkání převahu oba týmy jsou značně vyrovnané,vždyť oba hrají o vyhnutí se pralesu! Ve 13té minutě se daří Snejkům dátvedoucí gól utkání. Na něj se nám nedaří i přes několik slibných gólovekodpovědět, proto první třetina končí jednogólovým náskokem hostí. No nic, chvílispočneme, a ve druhé třetině na ně vlítneme…a když néé, tak třetí třetiny prejmáme hrozně silný! Druhá třetina pořádně ani nezačala a už se Snejkům daří dátdruhý gól… a potom během dvou minut další. Prohráváme 0:3, ale bereme tosportovně, už se začínáme těšit do pralesa. Naše nadšení dosahuje vrcholu kolempoloviny utkání, kdy soupeř zvyšuje již na 0:4. Vypadá to, že cestě do pralesajiž nemůže nic zabránit. I přes vyrovnanost utkání je to pouze soupeř, kterému totam padá! Pokusíme se tedy ještě o nemožné. Matematika je jasná, remíza násposílá na pomezí pralesa, takže čtyři góly stačí drahoušku. Blíží se konecdruhé třetiny, máme výhodu přesilové hry. Vyhráváme buly v útočném pásmu. Maraposouvá puk na elitního beka na modrou čáru. Ten si rovná puk a hledá to pravémísto pro střelu. Vystřelí! Puk letí. Diváci v hale ztichli, někteří se vydalipro pivo do baru. Puk letí. K tomu pivu si objednají klobásku. Puk stále letí.Pivo je skoro dotočeno. Puk se blíží k bráně. Klobáska je už taky skoro ohřátá.V tom se puk prožene mezi stínícími hráči a gólmanem a zapadne do brány!!!Prostě ohromná pumelice od modré a je z toho snižující gól na 1:4. Hned na tomáme další dvě gólovky, ale ty jsou nevyužity, proto vše musíme dohnat v ténaši silné třetí třetině. Ta začíná naším tlakem, pokoušíme se o nemožné. Pochvíli se v zápase poprvé prosazuje Peťa Zapl a snižuje na 2:4 a když v zápětíprostrčí Libor puk pod gólmanem a sníží na 3:4, cítíme že je tu možnost naobrat v utkání. Soupeř se ale nemíní vzdát, ač je to had, tak vystrkuje růžky asnaží se kouknout! Několikrát se ocitá v pěkné šanci a dokonce i slyšíme zvonittyč. To nás neodradí a z pěkné střely z mezikruží Dája vyrovnává na 4:4, tímtogólem jsme venku z pralesa. Do konce utkání však ještě zbývá spousta času,začít pouze bránit, to nám nestačí, bo to neumíme a skóre by jsme neudrželi.Musíme hrát stále stejně a snažit se útočit. Soupeř ví, že musí dát gól a tohovíce žene do útoku. Jeho šance se stupňují. V čase 58:02 je vyloučen hráč Snejkůna 2 minuty za sekání. Když se nic nestane, tak máme do konce utkání převahujednoho muže v poli. Hrajeme ale otřesně! Vypadá to jako by spíše převahujednoho muže měl soupeř. Hadi jsou nastěhovaní v našem obraném pásmu a tlačí sedo brány. Puk několikrát jen těsně míjí naši bránu. Daří se nám vyhodit a nachvíli se osvobodit. Soupeř se ale ihned vrací a zase šance střídá šanci. Opětse osvobozujeme a jdeme do útoku, Bárt si vymění puk s Peťou Zaplem a ten ponádherně předložené nahrávce dává svůj druhý gól utkání. Je to 5:4, do konceutkání zbývá něco málo přes 10 sekund, do pralesa nás posílají 2 soupeřovygóly. To nemůžou dát!!!! Soupeř odvolává gólmana, sekundy naskakují, soupeř sek žádnému zakončení nedostává, je tu konec utkání. Výhra 5:4!!

Úkol splněn, vypustili jsme hada zpět do pralesa..

Na tu bídu co letos předvádíme, tak toto bylo týmově vybojovanévítězství. Utkání to bylo vyrovnané a dalo by se říci, že opravdu vyhrál tenšťastnější. Kdyby snakes proměnili svoji šanci za stavu 3:4, tak bylo nejspíš outkání rozhodnuto.

Příště nás čeká první zapas v předsíni pralesa, v 9té lize (kvasnicovélize).

21.2.2014 - WBZ - Rafani 4:1 (LHL)
Góly WBZ : Jílek, Zapletal 2x, Daněk

10.2.2014 - WBZ - Sršni Zábřeh 4:8 (LHL)
Góly WBZ : M.Charvát 3x, A.Grohmann

26.1.2014 - WBZ - Horní Třešňovec 2:3 (LHL)
Góly WBZ : L.Sváda, P.Zapletal
Komentář :
... s ohledem na to, že pisálek těžce ochořel a má rýmečku a kašílek, tak komentář bohužel nebude doplněn.

19.1.2014 - WBZ - Snakes Dolní Dobrouč 2:1 (LHL)
Góly WBZ : 2x M.Jílek
Komentář :

Jak já se v létě potím, tak ta moje vesta je tím potem načichlá. A jak já ji hodím na tu zmiji, tak ona se lekne a neví co se to s ní děje. Pak tam strčím ruku a ona cítí ten samý pach a toho se ona bojí nejvíc! A vidíte, nekousne….   Jednoduchá strategie, jak vyzrát na hady.

Nedělní zápas v nezvyklém dopoledním termínu. V šatně nás již očekává posila pro tento zápas, legenda zábřežského fotbalu a hokeje, nesmrtelný Jirka Okleštěk! V šatně je hned o poznání veseleji a nemůže za to jen rituál, ale převážně rady dědka. Nejvíc zmrd..ý dostane nepřítomný Mara Kocián za svoji pověstnou zasekávačku za modrou. Sice ji už nedělá, protože je v obraně, ale to dědek neřeší. Poté vyfasuje každý nějakou dobrou radu do utkání a můžeme nastoupit na led. Nutno ještě dodat že máme opět půjčeného gólmana, ale to už je tak nějak zaběhlá tradice pro tuto sezónu.

Do utkání nastupujeme vcelku aktivně, všichni už se těší domu na nedělní husy a králíky, tak to chtějí mít rychle odehrané. Nás žene do útoku téměř 10ti-hlavý fanklub tvořený Joulkovic rodinou. Oba celky se zdají od prvních minut zcela vyrovnané. Šance naskakují shodně na obou stranách. Je jasné, že toto bude utkání, kde rozhodne jeden dva góly. Díky Marťovi se nám daří vsítit první gól, v avízované výhodě po faulu soupeře se mu daří umístit střelu přesně k tyčce a můžeme se radovat. Po pár minutách se šťastný střelec raduje opět. Dostáváme se do dvoubrankového trháku, to ale neznamená, že soupeř šance nemá. Šancí má spousty, ale všechny kočí na skvělém gólmanovi. Do konce první třetiny, máme ještě asi 5 gólovek, bohužel vše spálíme jak nejlépe umíme. Dvě minuty před koncem první třetiny se nám nedaří vyhodit puk z třetiny a soupeř šťastně snižuje na 2:1. Od této chvíle už je to pouze zápas o kvalitě gólmanů a nemohoucnosti střelců. Na obou stranách spousty gólových šancí vždy končících na výborných nebo občas i šťastných gólmanech. Jak se zvyšují minuty utkání, tak se snižuje výkon hráčů obou mužstev. Jednoduše by se to dalo vysvětlit na situaci z poloviny třetí třetiny, kdy jediným bruslícím hráčem na ledě byl Bárt. Za brankou soupeře sebral puk nahrál na stacionárního hráče před bránou, kterého stacionárně bránil obránce. Střela minula bránu, šla do druhého rohu. Bárt přebruslil, nahrál na stacionárního hráče…… Bárt přebruslil, nahrál na stacionárního hráče… Pak to konečně rozhodčí písknul, všechny nás vysvobodil a mohli jsme jít střídat. Za zmínku ještě stojí situace z 55té minuty utkání, kdy byl faulován v jasné šanci Jirka Okleštěk. Je nařízeno trestné střílení, které jede sám faulovaný. Dělá krásnou kličku do blafáku, nedaří se mu ale puk zvednout přes gólmanovi betony, proto zůstává skóre nezměněno. Od této chvíle se více stahujeme do obrany a snažíme se skóre ubránit. To se nám taky daří, hada držíme a vidíte, nekousne!

Z utkání jsou asi tři nejdůležitější postřehy:

Gólman chytal extraligově! Výborná práce, pochytal i nemožné, díky jeho výkonu jsme slavili výhru.

Nemohoucnost střelců! To co se v tomto zápase neproměnilo, to bylo opravdu neskutečné.

Legenda v šatně! Atmosféra v šatně s Jirkou jasně ožila, bylo veselo jako před léty. Mužstvu to dodalo zcela nové sily a chuť do hokeje.

13.1.2014 - WBZ - Bobři Lanškroun 1:4 (LHL)
Góly WBZ : Zapletal P.
Komentář :
Půl hodiny před odjezdem na zápas se ozval Mara, že si pochroumal loket, tak musel být na poslední chvíli povolán z farmy do elitní obrany Roman Compel. Místo v bráně tentokrát obsadil Honza Mrázek, který si střihnul dvojzápas a po nás odchytal ještě utkání Jedlí – LDM. To že bude utkání značně složité, nám naznačil smutný fakt již v šatně, nebyla totiž ani kapka rituálu. A jak je nám známo, bez ohnivé vody to prostě nejde. Úplně se vytratila morálka a mužstvo nastupovalo na led značně odevzdaně. Taky nám moc nepřidalo asi čtvrthodinové předzápasové rozbruslení, kde jsme ztratili značnou část sil, bo většina z nás se celé 4 týdny od posledního zápasu ani nepohla.

Zápas začal, podle předpokladu, našim vlažným tempem. Nikam jsme se nehnali,  vycházeli jsme z nezajištěné obrany a jistého gólmana, který nás od začátku držel nad vodou. Soupeř hrající na kompletní 3 útoky s námi ale neměl slitování, nechtěl přistoupit na naši neaktivní hru a svojí značnou aktivitou nás značně deptal. Nenechali jsme se zlomit, hráli jsme stejným tempem dál. V osmé minutě se stalo to, co se dalo čekat, ale že to bude hned 2x během půl minuty, to nikdo nečekal. V obou případech jsme fatálně propadli v obraně a soupeř s klidem bobra 2x měnil skóre ve svůj prospěch. Jak hra plynula, tak se na výkonech obou mužstev moc neměnilo. Soupeř byl stále aktivní, bruslil, měl více štěstí na hokejkách. My se ploužili, nebyli si schopni nahrát a přechod přes střední pásmo pro nás byl takřka nemožný. Na počátku třetí třetiny se nám daří díky Peťovi Zapletalovi snížit na 2:1, chvíli začínáme vyvíjet  na ledě aktivitu. Ta je ale po pěti minutách utnuta dalším bobřím gólem do naší sítě. Soupeř si hlídá výsledek a v samotném závěru utkání zvyšuje na konečných 4:1.

Z utkání měl rozhodně více soupeř, s naším výkonem jsme vůbec nemohli o nějakých bodech přemýšlet. Našemu výkonu chybělo všechno, aktivita, štěstíčko, přihrávky. Jen díky Honzovi v bráně nebylo skóre ještě hrozivější. Bobři nám ukázali, jak se hraje hokej.

Doufáme, že si z tohoto zápasu vezmeme ponaučení a v příštím utkání se nám předvede hokejovější tým co nepodceňuje zaběhlé a osvědčené rituály.

20.12.2013 - WBZ - Rafani Dolní Čermná 2:2 (LHL)
Góly WBZ : Bartoň D., Sváda L.
Komentář : nebude doplněn - viz. diskuze

15.12.2013 - WBZ - CGT Light 6:3 (LHL)
Góly WBZ : Bartoň D., Bartoň C., Kocian M., Jílek M., Grohmann A., Zapletal P.
Komentář :

Úkol zněl jasně, zhasnout světla!

Motivační rituál tentokrát neprobíhal decentně v šatně, jak je zvykem, ale o trošku silněji předchozího večera v jedné zábřežské nalévárně. Na vánočním večírku jsme ale důkladně probrali taktiku, takže se vlastně nebylo čeho bát.

V šatně to vypadalo jako po nějakém mejdanu! Na led se nikomu moc nechtělo, každý si přál ať už je po zápase a může regenerovat po předchozím večeru. Na rituál neměl nikdo náladu, některým se jen na jeho pomyšlení zvedal kufr. Tak jsme napochodovali na led, že jako uvidíme. Rozbruslení bylo spíš jen takový popocházení, aby se moc neplýtvalo zbytky sil. V bráně, tak jako tento rok klasika, opět jiný gólman. Jestli to tento rok půjde stejným tempem, tak stanovíme nový rekord LHL, na každý zápas jiný gólman. Gólmana ujišťujeme, že budeme zodpovědně bránit a že to bude takový vyrovnaný šmidlo zápas. A můžeme začít..

Jak jsme slíbili, tak to nám ale nějak nevychází. Světla si na nás posvítili, a vlítli na nás jak důchodci na slevy v Lidlu. Ani jsme pomalu nezaregistrovali, že se vhodilo buly a soupeř poprvé hrozil před naší bránou. Gólman nás podržel, další vhazování tentokrát v našem obranném pásmu. Lup, šup, prásk a byl tam. První minuta a jak to umíme, tak opět prohráváme. Soupeř je nějakej až moc aktivní a nebere ohled na náš stav. S pukem se moc nepotkáváme, přichází třetí minuta a je tam druhej gól! Fanoušci v hledišti jen nevěřícně kroutí hlavou. Na takový výkon se podívat rozhodně nepřišli. Ženou nás do útoku a tak konečně začínáme bruslit. Soupeř opět hrozí, šanci ale neproměňuje a tak přichází konečně gól i do jeho sítě. Začínáme přebírat otěže zápasu a diktujeme hru. Padá gól za gólem a po první třetině vedeme 4:2. Krásná práce! Až do konce zápasu jsme jasně lepší, soupeř hrozí jen z ojedinělých brejků.  Daří se nám soupeře zamykat v obranném pásmu, každý náš útok zavání gólovou tečkou. Góly padají a nám přinášejí klid na hokejky. Konečné skóre 6:3 je pro nás krásné. Úkol splněn, světla zhasla! Fanouškům jsme se odvděčili za jejich fandění. Od druhého gólu jsme předváděli pěkný, oku lahodící hokej se spoustou šancí, přesných přihrávek a famózních gólů.

Motivační večírek se nadmíru osvědčil. Hráči nechali na ledě poslední síly a hráli jako tým. Pokud tuto laťku udrží, mohli by zabojovat ve zbývajících zápasech postup do 6.ligy.

Nezbývá než popřát hráčům, ať jim forma vydrží i do dalších bojů.

2.12.2013 - WBZ - Sršni Zábřeh 2:3 (LHL)
Góly WBZ : Bartoň D., Zapletal