Svet-Stranek.cz
WILD BAND

2011/2012 Zápasy / výsledky / komentáře:Osobní stránka na adrese: wild-band.freepage.cz

2011/2012 Zápasy / výsledky / komentáře

WBZ-Švédi Svitavy 0:8
Jsme už jako fotbalová reprezentace ČR a každý zápas je pro nás zápasem roku. Tentokrát to ale nikdo v šatně důrazně nepřipomněl, k tomu se přidal hrubě podceněný a nevykonaný rituál a hokejový bůh nám za to ukázal svoji sílu.
Jak je již zvykem, tak opět nejsme kompletní. Po předvedeném výkonu z minulého utkání je povolán opět Zdena, tentokrát ale přijel bez housera. Posádka z Mohelnice dorazila opět pozdě a někteří dokonce nestihli ani rozbruslení a museli naskočit přímo do zápasu. Zápas proto zahájila druhá formace. Od začátku na nás soupeř vletěl a až do konce zápasu měl navrch. Podle doposud odehraných zápasů jsme očekávali vyrovnaný duel, to co se ale dělo na ledě tomu rozhodně neodpovídalo. Soupeř měl jasnou převahu, lépe bruslil, přesněji přihrával a měl více štěstí. O to víc zarážející nám přišly jeho některé uhrané výsledky. No abych to zkrátil, soupeř dával góly a my tomu pouze přihlíželi. Přes pár slibných šancí se nám nedařilo zaznamenat ani čestný úspěch. Za předvedený výkon a bojovnost si soupeř výhru bez debat zasloužil. Škoda jen toho hrozivého skóre 0:8...
-----

WBZ-Verměřovice 3:5
Rýmenka a kašílek nakonec způsobili, že se do týmu musel povolat Zdena a letos poprvé i Roman. Jak se nakonec ukázalo, trenér měl štastnou ruku a oba si připsali po golu.
Tentokrát se před zápasem koštovali dvě slivovičky, obě byly dobré a už se těšíme na příští zápas na slibovanou mirabelkovou! Kdopak si asi vytáhne černého Petra a bude dělat střízlivého řidiče?
Zápas začíná ve vlažném tempu. Obě strany čekají co předvede soupeř. Občas se ukaže nějaká střela, ale na vážnější akci se v první třetině nikdo nezmůže. Druhá třetina je golově bohatší, do značné míry je to způsobeno našim laxním přístupem k bránění V druhé třetině se nám podařilo jít 3x do vedení a soupeř vždy téměř z protiútoku vyrovnává Třetí třetina, naše tradičně nejhorší část zápasu, tedy rozhodne. Daří se nám jít do vedení a co je lepší, daří se nám pokrýt útok soupeře. Soupeř nevyrovnáná, zato my se dostáváme do dvoubrankového trháku. Do konce třetiny přesto zbývá 10 minut, za kterých se může stát cokoliv. Jsme si toho vědomi, proto se i více stahujeme do obrany, nebo o tom alespon přemýšlíme, že by sme se měli více stahovat. Vypracováváme si množství šancí, které ale neproněnujeme. Za zmínku stojí dvě přesné přihrávky mezi kruhy na najiždějící obránce, které ovšem k zármutku všech fanoušků nekončí golově.
Nad soupeřem jsme měli herní převahu. Uvidíme, jaké budou další zápasy 3 ligy, ale cíl je jasný, umístění na čelních pozicích a případný postup do 2 ligy. Umistění na 4 a horší pozici by bylo určitě zklamáním..
-----

WBZ-Bleskosvodi Žamberk 2:2
Pro druhý zápas ve skupině je povolán Jirka Drtil, který nahradil nemocného Bárta. Na led se opět trousíme, když se soupeř již rozbrusluje a jak je již dobrým zvykem Mira přichází na led s hvizdem rozhodčího. Budeme ho muset teda nechat rozchytat soupeřem.
Zápas začíná ve vysokém tempu, soupeř bruslí od prvních sekund do plna. Již v první minutě si vypracovává pár šancí, ale jak praví známé přísloví, nedáš - dostaneš, gól padá na druhé straně a náš tým se dostává do vedení. Soupeřovi fanoušci, kteří dorazili v malém množství, ale zato nebývale hlučné náladě, tento gól bohužel neviděli, protože se dostavili až po prvních minutách utkání. Od toho gólu je ale jasně lepší soupeř. U puku je o krok dřív, lepe bruslí, je rychlejší. Soupeřovi útočníci jsou v našem pásmu nebezpeční, ale mi máme Miru, který naštěstí vše pochytá. Soupeřova šance stíhá šanci, zato našich je jako šafránu. Druhá třetina je téměř shodná s první, jen s tím rozdílem, že místo našeho gólu v první minutě dává gól soupeř a to skoro shodně se sirénou. Naše šance v útočném pásmu za první dvě třetiny by se daly spočítat i na prstech jedné ruky zasloužilého dřevorubce pracujícího dvacet let s pilami všeho druhu. Vyrovnání soupeře bylo šťastné, ale zasloužené. Do třetí třetiny nastupuje soupeř povzbuzen vyrovnávací brankou a opět je na ledě pánem. Do útočné třetiny se probojováváme jen výjimečně a spíše individuálně. Ke konci třetí třetiny se však naše šance stávají více gólové, ale chybí tam to pověstné štěstíčko. To se naopak přiklání k soupeři. Dvě minuty před koncem utkání se po naší nemohoucnosti dostat puk z mezikruží ven ze třetiny, dostává k puku soupeř a přesně mířenou trefou jde do vedení. Nehodláme se ovšem s tímto stavem smířit a daří se nám půl minuty před koncem zápasu srovnat na konečných 2:2. Radost je obrovská.
V tomto zápase byl soupeř jasně lepší, přehrával nás, byl hokejovější, rychlejší, chybělo mu víc štěstí a my měli Miru. Našemu bruslení chybělo hlavně bruslení, měli jsme víc štěstí a hlavně Miru, bez něj by se nikdo nemohl divit hrozivé prohře. Ponaučení pro další zápasy je spousta, hlavní však je porazit Tatenice!
-----
WBZ-Tatenice 2:1
K zápasu roku nastupujeme pouze s jednou absencí. Jariho ve druhé elitní obrané dvojici nahradil Zdena. Ze soustředění v Orlických horách se dostavil i Dája, protože si nemohl nechat ujít tento zápas a hlavně košt mirabelek. Musíme přiznat, že to nebyla špatná tekutina, chtěla by sice ještě trochu odstát a vychladit, ale potěšila chuťové pohárky i v tomto stavu. Už nyní se těšíme co přinese další zápas, snad jen škoda, že do konce ligy zbývají poslední tři zápasy. Ale už zpět od toho, proč se sem tak těšíme k tomu, proč sem vlastně jezdíme, zpět k hokeji. Novinářská etika mi nedovoluje kopírovat průběh zápasu z minulých utkání, proto se to budu snažit popsat jinými slovy. Byla to prostě hrůza! Tatenice nás přebruslovala, hrála hokej a nebyl to tým jaký jsme ho měli zapsaný v paměti - tvrdá hra do těla a jeden rychlý útočník co z brejků rozhoduje utkání. Byl to náš tým, který se uchyloval ke hře do těla, vyhazování přes všechny čáry a urputnému bránění hokejové hry soupeře. Tatenice šly zaslouženě do vedení, které mohli po další minutě zvýšit. Naštěstí se ale našim obráncům společně s brankářem daří zastavit puk skákající na brankové čáře. Šance soupeře jsou přeci jen gólovější než naše špetka šafránu z hokejového archivu. Nemáme fyzičku, chybí nám přesná rozehrávka, vytrácí se přihrávky, šmidloni z rybníka podají pohlednějí výkon než my. Ale jak je známo, nevyhrává pouze hokejové umění, ale vyhrává štěstí. Toho máme opět kupu. Daří se nám vyrovnat a následně jít povedenou střelou do vedení. Tento gól musím ale vyzvednout. Pokud žil v bráně pavouk, tak si musí stavět novou pavučinu, takový vinkl co Bárt vymetl se jen tak nevidí. Je nám všem jasné, že šance aby by se taková trefa ještě opakovala, je stejná, asi jako že vykolejí vzducholoď, ale na to se historie neptá. Do konce zápasu chybí necelých deset minut a my zázračně vedeme! Daří se nám naším antihokejem ničit hokej soupeře až do posledních vteřin. Po haluzi, ale s radostí jsme vybojovali toto cenné vítězství v zápase roku. Jak jsme již lehce naznačili v komentáři, Tatenice byly lepší, hokejovější, bruslili, nahrávali si, měli fyzičku, ale my jsme měli štěstí a to rozhodlo.
-----
WBZ-Qanto Bystřec 5:3
Zápas roku střídá zápas roku! Do základní sestavy jsou povoláni Petr Němeček a Roman Compel aby vyztužily první pětku. V šatně probíhá košt letošních švestek pro zvýšení motivace na tento důležitý match. Mira, jak je již zvykem, vchází do šatny zatím co rolba už opouští vyžehlený led. Po příchodu na led se ani pořádně nedotkne puku a rozhodčí vhazuje úvodní buly. Jak skalní fanoušci dobře vědí, toto Mirovi v žádném případě nevadí, spíš naopak, chytá potom o to lépe. Zápas začíná v podobném duchu jako dva předešlé - soupeř na nás vletí a svou mladickou nerozvážností se nás snaží zatlačit před bránou. To nás, zkušené hráče, ovšem nemůže rozhodit. Víme, že se hraje 60 minut a nerozhoduje skóre po první třetině, ale na konci zápasu. Soupeř tlačí, bruslí, vytváří si akce, dává úvodní gól zápasu. My se zatím neodvážili pořádně ani navštívit útočné pásmo. S přibývajícím časem se osmělujeme k páru střel, které k překvapení všech končí v bráně. Je nám jasné, že gólman soupeře nemá svůj den, že stačí nastřelovat bránu a určitě se něco ujme a padne tam. Dostáváme se do vedení, které ovšem 19 vteřin před koncem první třetiny soupeř srovnává. Ve druhé třetině soupeř opět tlačí, ale góly padají od našich nahození na bránu. Soupeř za třetinu jednou skóruje, zatím co my proměňujeme dvě nahození. Do závěrečné třetiny vstupujeme s odhodláním udržet výsledek a zajistit si "bednu" v lize. Tento záměr se nám daří, dokonce i navyšujeme vedení na konečných 5:3. Soupeř byl sice aktivnější, měl více šancí, ale bohužel jeho gólman neměl svůj den. Pouštěl hodně laciné góly a to tento zápas jednoznačně rozhodlo.
Tato dvoubodová výhra upevnila naše vedení v průběžné tabulce a dalo nám jistotu bedny. Více bodů než my mohou získat už jen dva týmy a to:
Králíky - hrají ještě 2 zápasy, pokud oba vyhrají, jsou na tom o 1 bod lépe než my nyní Tatenice - hrají ještě 3 zápasy, pokud všechny vyhrají, mají o 2 body více než my nyní.
Z toho plyne jednoduchá matematika. S Tatenicemi i s Králíky máme lepší vzájemné zápasy a zbývá nám odehrát dva soutěžní zápasy. Pokud v nich získáme alespoň 1 bod, máme jistotu druhého místa. Pokud ovšem získáme body dva, můžeme slavit vítězství v lize.
Příští zápas roku proto bude 20.3 od 18:30.
-----

WBZ-Jedlí 5:2
Zápas roku je tu! Všichni napjatě sledovali poslední utkání našich konkurentů v boji o první místo, které se odehrálo po našem posledním zápase. Taktika je jasná, nic neponecháme náhodě, vyhrajeme dnes a bereme první místo! Na rozbruslení nám Honza Mrázek prozrazuje že chytá nemocnej, na oplátku mu sdělujeme naše pocity z minulých utkání, kdy naše výhry byly hodně víc než šťastné. Zápas začíná pomalým oťukáváním na obou stranách, nikdo se do ničeho moc nežene. Rozvážné zakládání akcí je vždy potlačeno ve středním pásmu, proto je šancí jako šafránu. Daří se nám dát úvodní gól zápasu, Jedlí se ale nenechá zahambit a minutu před koncem první třetiny srovnává stav na 1:1. Do druhé třetiny vstupujeme s odhodláním zvrátit výsledek na naši stranu a pohlídat si vítězství. To se nám daří a dostáváme se dokonce do pěkného vedení 4:1. V tuto chvíli už víme, že pomalu otevíráme zlatou bránu! Soupeři se daří snížit na 4:2, ale my v zápětí odpovídáme a zvyšujeme na konečných 5:2. Zlatá brána je otevřená a Wild Band vystoupil na zlatý stupínek ve 3.lize!!!!! Za zmínku ještě stojí nádherný, leč neuznaný gól Bárta, který přímo z buly prostřelil Honzu Mrázka a hattrick Marti Jílka, ke kterému mu celá redakce gratuluje a doufá v přenosu formy i do příštího ročníku.

Pozápasový rozhovor:
Sličná reportérka: Martine, dovolíte nám pár otázek?
Joulek : Tak určitě ano.
Sličná reportérka: Dnešní zápas se Vám povedl, konečně jsme se od Vás dočkali i gólu, jak to vidíte vy?
Joulek : Tak určitě ano. Kluky znám, s některejma sme hráli spolu, s některejma proti sobě a s některejma spolu proti někomu, takže určitě jako vím. Navíc je to hokej a spoluhráči v pětce na mě dnes fakt dřeli, takže dík patří hlavně jim. Díky kluci!
Sličná reportérka: A čemu přičítáte to velké střelecké probuzení?
Joulek : Tak určitě, když seš zraněnej, tak nehraješ a když nehraješ tak prostě na ledě nepomůžeš, je to sport a já dnes hrál, tak to tam prostě napadalo. Navíc sem si o patnáct čísel zkrátil hokejku a to je pak úplně jiná hra. To si to pak užíváš a seš týmu víc platnej.
Sličná reportérka: Jak budou probíhat oslavy? Přeci jen, Váš hattrick zajistil týmu první místo v lize.
Joulek: Tak určitě, s klukama to po sezoně spláchnem a proběhne tam nějaká ta rundička, jak jsem říkal, dneska na mě fakt dřeli a za to si odměnu určitě zaslouží!
Sličná reportérka: Děkuji za váš čas a rozhovor.
Joulek : Tak určitě.
-----

WBZ-OMB Letohrad 3:2
Je to první zápas roku co není zápasem roku! Titul máme jistý, proto v šatně panuje uvolněná atmosféra, rituály kolují na obě strany a všichni si notně přihýbají. Utkání hrané před námi se o něco zpozdilo, proto se na ledě tentokrát ukazují všichni již po zajetí rolby. Jak avizoval Bárt, probíhá focení zlatých hochů a všichni se usmívají jako by se snad vyhrála liga! Zápas začíná naším vlažným tempem - jako vždy. Soupeř je aktivnější, střílí na bránu, zatímco naše akce končí po najetí do útočného pásma překombinováním nahrávek a následném pokrytí obránci. Skóre proto otevírá soupeř, který trestá naše vyloučení. Po inkasované brance začínáme k hokeji přistupovat trochu více aktivně, napadáme, bruslíme, střílíme. Opět ale padá gól do naší sítě a opět je to v našem oslabení. První třetina pro nás nekončí moc příznivě, ale jak všichni dobře víme, zajíci se počítají až po honě a skóre se hodnotí až po konci zápasu a my tudíž máme ještě 40 minut na to s tím něco udělat. A to taky vychází. Daří se nám snížit na 2:1, čímž kapitán týmu netušíc velí k velkému obratu. Opět se dereme víc a víc dopředu. Soupeř má pár šancí, které zavání gólem, ale Mira už je bezchybný a vše spolehlivě chytá. Stává se proto to, co se stát muselo, vyrovnáváme! Soupeř je tím značně zaskočen a my jsme ten tým, který udává tempo zápasu! 5 minut před koncem zápasu přichází velmi nemilá věc, kdy se soupeř po dohrání u mantinelu kácí k zemi. Zastavuje se časomíra. Vypadá to na zlomenou klíční kost nebo pochroumané rameno. Soupeř je odvážen na střídačku a později je volaná i rychlá záchranná služba. Tento incident se na soupeři podepsal, bruslí méně a dává nám víc a víc prostoru. To vrcholí sekundy před koncem zápasu, kdy Jirka Majstršín nejprve nezakončuje do prázdné brány, potom pálí do ležícího gólmana, aby ho následně 3 vteřiny před koncem překonal a urval vítězství 3:2 pro WBZ. Hektický infarktový závěr, který udělal takovou pěknou tečku za tou naší sezónou. Opakuji, který udělal takovou pěknou tečku za tou naší sezónou.
Závěrem bychom chtěli popřát brzké uzdravení soupeři, který musel být ošetřován! Ať se co nejdřív vrátí na led a spoustu vstřelených gólů!

Našim borcům přejeme vydařenější letní přípravu na nadcházející ročník. Né, že zase nastoupíte jako chcíplý koně a budete se po ledě ploužit už od září !!!

Naše redakce ale také nebude v této "okurkové" sezoně zahálet! Přineseme vám několik exkluzivních reportáží z letní přípravy i předsezoní rozhovory s hráči, kde se budeme ptát jaké má kdo ambice v nadcházející sezoně a jak probíhá jejich letní příprava. Proto nám zůstávejte věrni a pravidelně sledujte naše stránky!